O Internacie

Kilka słów o Internacie

Internat zlokalizowany przy ulicy Norbertańskiej 11 jest placówką opiekuńczo – wychowawczą i stanowi integralną część Zespołu Szkół Technicznych w Płocku. Budynek wyremontowany w całości w 2019 roku. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie budynku głównego Zespołu Szkół Technicznych, nowej hali sportowej oraz warsztatów. W budynku znajduje się stołówka, w której mieszkańcy Internatu spożywają, przygotowywane na miejscu, 3 posiłki dziennie.

Mieszkańcy tego internatu w głównej części rekrutują się z uczniów ZST. Strukturalnie internat powiązany jest ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Młodzież w internacie tworzy grupy wychowawcze. Każda grupa podlega wychowawcy grupy, który za nią odpowiada. Praca reszty wychowawców ma charakter wspomagający. W planie pracy internatu, w ramach czasu wolnego, przygotowywane są konkursy, imprezy sportowe i kulturalne. Internat oferuje korzystne warunki do nauki, wypoczynku i indywidualnego rozwoju osobowości, dając szansę nauki w naszej szkole tym wszystkim, którzy nie mają możliwości dojeżdżać.

INTERNAT ZAPEWNIA:

  • opiekę pedagogiczną 7 dni w tygodniu;
  • możliwość zakwaterowania w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami – 1 łazienka na 2 pokoje;
  • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) Posiłki wydawane są tylko z personalizowaną kartą magnetyczną;
  • możliwość korzystania z następujących pomieszczeń: stołówki, świetlicy (telewizor 70 cali, stół do piłkarzyków, cymbergaja oraz tenisa stołowego, ekran projekcyjny szerokości 3m + projektor, nagłośnienie), pokoju cichej nauki, dwóch pralni z pięcioma pralkami, trzech aneksów kuchennych (w każdym lodówka, piekarnik, płyta gazowa, mikrofalówka, tostery, czajnik);
  • bezprzewodowy Internet.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć w budowie